Вибираємо еліптичний тренажер: типи систем навантаження
При виборі еліптичного тренажера слід враховувати безліч факторів: габарити, вартість, функціональність і, звичайно ж, тип системи навантаження маховика.
Основні види систем навантаження
Всього існує три види систем гальмування або навантаження маховика тренажера:
- механічна – самий простий і бюджетний варіант;
- магнітна – більш сучасна, середньої цінової категорії;
- електромагнітна – дорогий формат тренажерів, що відрізняється максимальною функціональністю.
Саме від типу системи навантаження залежить функціональність, ефективність і навіть вартість тренажера.
Особливості різних систем навантаження
Якщо ви шукаєте недорогу і максимально спрощену модель тренажера, зупиніться на варіанті з механічною або пасової системою. Такі типи тренажерів, як правило, не вимагають підключення до мережі електроживлення і максимально прості в управлінні. Серед мінусів таких моделей ключове місце займає підвищена шумність роботи. Крім того, за рахунок відсутності вбудованого міні-комп'ютера, під час занять ви не зможете користуватися вбудованими програмами тренувань.
Другий варіант тренажерів – з магнітною системою, має два підвиди: з ручним або електронним типом регулювання. Принцип дії системи гальмування в обох випадках однаковий: в конструкції тренажера є магніт, що впливає на маховик і змінює ступінь навантаження. Проте в недорогих моделях з ручним типом регулювання (рис.1) налаштування рівня навантаження проводиться вручну. Тренажери з електронним регулюванням (мал.2) відрізняються не тільки більш простим налаштуванням, але і наявністю вбудованих програм тренувань. Такі тренажери прекрасно підходять як для домашніх занять, так і для оснащення тренажерних залів.
Найбільш сучасний і максимально функціональний варіант тренажерного обладнання – еліптичні тренажери з індукційної системою гальмування. Ступінь навантаження маховика в таких моделях повністю контролюється вбудованим комп'ютером.
Вбудований міні-комп'ютер також відповідає за контроль основних фізичних параметрів людини і показників самої тренування (частота пульсу, пройдена дистанція, кількість витрачених калорій і тощо).
Оскільки в системі управління таких тренажерів повністю відсутні механічні елементи, без підключення до електромережі їх робота неможлива.