Продовжуємо працювати Пн.-Нд. з 9:00 до 21:00. Бережіть себе та своїх близьких, все буде Україна!

Вибираємо еліптичний тренажер: типи систем навантаження

При виборі еліптичного тренажера слід враховувати безліч факторів: габарити, вартість, функціональність і, звичайно ж, тип системи навантаження маховика.

Основні види систем навантаження

Всього існує три види систем гальмування або навантаження маховика тренажера:

  • механічна – самий простий і бюджетний варіант;
  • магнітна – більш сучасна, середньої цінової категорії;
  • електромагнітна – дорогий формат тренажерів, що відрізняється максимальною функціональністю.

Саме від типу системи навантаження залежить функціональність, ефективність і навіть вартість тренажера.

Особливості різних систем навантаження

Якщо ви шукаєте недорогу і максимально спрощену модель тренажера, зупиніться на варіанті з механічною або пасової системою. Такі типи тренажерів, як правило, не вимагають підключення до мережі електроживлення і максимально прості в управлінні. Серед мінусів таких моделей ключове місце займає підвищена шумність роботи. Крім того, за рахунок відсутності вбудованого міні-комп'ютера, під час занять ви не зможете користуватися вбудованими програмами тренувань.

Другий варіант тренажерів – з магнітною системою, має два підвиди: з ручним або електронним типом регулювання. Принцип дії системи гальмування в обох випадках однаковий: в конструкції тренажера є магніт, що впливає на маховик і змінює ступінь навантаження. Проте в недорогих моделях з ручним типом регулювання (рис.1) налаштування рівня навантаження проводиться вручну. Тренажери з електронним регулюванням (мал.2) відрізняються не тільки більш простим налаштуванням, але і наявністю вбудованих програм тренувань. Такі тренажери прекрасно підходять як для домашніх занять, так і для оснащення тренажерних залів.

Найбільш сучасний і максимально функціональний варіант тренажерного обладнання – еліптичні тренажери з індукційної системою гальмування. Ступінь навантаження маховика в таких моделях повністю контролюється вбудованим комп'ютером.

Вбудований міні-комп'ютер також відповідає за контроль основних фізичних параметрів людини і показників самої тренування (частота пульсу, пройдена дистанція, кількість витрачених калорій і тощо).

Оскільки в системі управління таких тренажерів повністю відсутні механічні елементи, без підключення до електромережі їх робота неможлива.