Набряки ніг і лімфодренажний масаж

Набряки ніг і лімфодренажний масаж, купити масажер для ніг в подарунок, гарантіяПередмова
Що таке лімфа
Причини виникнення застою лімфи
Чи небезпечний застій лімфи?
Що таке лімфодренажний масаж?
Види лімфодренажного масажу
Ручний
Апаратний
Масажери ніг для лімфодренажу
Який лімфодренажний масаж краще при набряках ніг?
Переваги масажерів ніг для лімфодренажу?
Які масажери для ніг використовуються для лімфодренажу?
Показання до застосування лімфодренажного масажу
Протипоказання
Профілактика застою лімфи
Висновок

Передмова

Наші ноги - одна з найбільш уразливих частин тіла, враховуючи припадаючі на них навантаження. Навіть при відсутності будь-яких захворювань, при яких проблеми з ногами стають симптомом, в кінці дня можливе виникнення негативних явищ - больових відчуттів, спазмів і набряків. Втім, і позбутися від подібних станів простіше, досить усунути впливаючі фактори і регулярно проводити масажні сеанси. Якщо ж причина в захворюванні, масаж не менше необхідний, він стає комплексною складовою грамотного лікування. Слід розуміти, що масажні процедури дадуть очікуваний результат лише в разі дотримання правил їх проведення, і зокрема необхідний курс сеансів, що досить дорого, якщо відвідувати лікувальні кабінети. Але масажери для ніг можуть вирішити проблему, оскільки їх покупка забезпечує необхідні маніпуляції в домашніх умовах.

Що таке лімфа

Однією з основних проблем, з якою стикається практично кожен - набряки ніг через застій в них рідин. Такий стан викликається порушеною роботою лімфатичної системи, і нижче ми буде говорити саме про лімфу і лімфодренажні масажі.

І для початку розглянемо, що таке лімфа. У перекладі з латинської «lympha» означає «чиста вода». Лімфа є міжклітинною рідиною, що знаходиться в постійному русі і що займає в людському тілі 1-2 літра обсягу. Лімфа є своєрідним буфером-провідником між клітинами і кровоносною системою організму. Її основне завдання полягає в захисті і наповненні клітин поживними речовинами. Лімфа сприяє швидкому виведенню перероблених обмінних речовин:

 • лейкоцитів;
 • загиблих мікробів;
 • вірусів;
 • лейкоцитів і ряду токсинів, що проникають в організм при диханні, харчуванні і питті.

Тобто, лімфатична система сприяє усуненню отруйних компонентів, що природно утворилися, особливо бактеріальних, грибкових і паразитарних. Відповідно, якщо ця система виходить з ладу, починаються різні проблеми.

Причини виникнення застою лімфи

Коли відтік лімфи порушується, розвивається лімфатичний набряк, якому властиві потовщення кінцівок, ущільнення шкірного покриву. У міру того, як патологія прогресує, на шкірі з'являються виразки, відзначається розвиток слоновості. Лімфа може накопичуватися в кінцівках під впливом різних факторів, проте найбільш часті причини виникнення застою лімфи наступні:

 • Вроджена патологія, в результаті якої лімфатичні вузли і судини погано розвинені.
 • В організмі протікають запальні процеси.
 • Присутні злоякісні новоутворення.
 • Мають місце травматичні ушкодження.
 • Лімфедема, що виникає на фоні алергічної реакції у відповідь на прийом медичних препаратів і під впливом побутових алергенів.
 • Лімфедема посттромботична.

Застій лімфи може бути викликаний і більш прозаїчними причинами - занадто тісним взуттям, недостатньою фізичною активністю, сидячою роботою.

Чи небезпечний застій лімфиЧи небезпечний застій лімфи?

Набряклість ніг на перший погляд не здається занадто небезпечним, проте цей симптом свідчить про порушеною функціональності лімфатичної системи. І раз рух лімфи дає збої, то в організмі починається скупчення токсинів, звідси зайва вага, проблеми зі шкірою, поява на ній вугрів і висипів, виділення поту, який  неприємно пахне. Чи небезпечний застій лімфи? Безсумнівно, особливо на останніх стадіях розвитку:

 • Стадія 0. Має місце пошкодження лімфосистеми, однак видимі набряки відсутні.
 • Стадія 1. Перехідний набряк - в основному вражені щиколотки, набряклість розвивається протягом усього дня, однак проходить повністю або частково при переміщенні кінцівок в підняте положення. Якщо натиснути на набряклу поверхню, в ній з'являється ямка, що зберігається протягом якогось часу.
 • Стадія 2. Постійний набряк - підняття кінцівки вище рівня серця не допомагає, навіть тривалий відпочинок не поліпшує ситуацію. Шкірний покрив стає щільним, тепер при натисканні на поверхні відсутні будь-які сліди.
 • Стадія 3. Зміни фіброзно-склеротичного характеру - набряк стає вираженим, шкіра змінюється, можлива поява отворів, звідки підтікає лімфа. Розвивається слоновість.

На початкових етапах лімфодренажний масаж здатний значно полегшити стан, допомогти позбутися відчуття тяжкості в ногах і попередить появу набряклості. Однак, щоб отримати хороший результат, слід розуміти, що собою являє подібна процедура і як її виконувати.

Що таке лімфодренажний масаж?

Поговоримо про те, що таке лімфодренажний масаж. Так називають спеціальний вплив на уражену зону, в процесі якого вдається прискорити рух лімфи. При цьому однієї процедури недостатньо, щоб вивести токсини, зміцнити імунну систему і поліпшити циркуляцію крові і лімфообіг необхідно провести 7-13 сеансів, частота яких складе три рази за сім днів. І повторювати такі курси необхідно двічі на рік.

При цьому рекомендується дотримуватися певних правил. Протягом всього курсу краще відмовитися від спиртних напоїв і куріння. Важливо правильно харчуватися і контролювати обсяг випитої води - перед сном краще скоротити її кількість. Сеанси краще проводити у вечірній час, після декількох годин після прийому їжі. Останній пункт стає ще однією причиною того, чому масажери для ніг є необхідним придбанням при їх набряклості.

Види лімфодренажного масажу

Щоб процедура була максимально ефективною, мало правильно підібрати метод впливу, потрібно знати, як розташовуються лімфатичні вузли і в якому напрямку рухається лімфа. Сама процедура абсолютно безболісна і складається з серії погладжувань і натискань. Правда, все вище перераховане актуальне, якщо мова йде про ручні масажі, при покупці спеціальної конструкції немає необхідності в подібних знаннях, адже сучасна техніка цілком впевнено і ефективно імітує дії людей.

Що стосується видів лімфодренажного масажу, їх розрізняють відповідно до способу впливу - це може бути ручна або апаратна процедура. У першому випадку сеанси повинні проводити досвідчені масажисти, у другому використовуються певні пристосування.

Ручний масаж, купити масажер для ніг в Києві, великий вибірРучний

Ручний масаж являє собою делікатні натискання і ковзання по лінії лімфообігу. Щоб підвищити ефективність процедури, використовуються гелі та олії для масажу. Ручний масаж проводиться за певними правилами:

 • Рухи не повинні бути надавлюючими, різкими і інтенсивними, що виключає можливість появи синців.
 • Початковий етап сеансу складається з погладжувань, потім проводять постукування, всі рухи спрямовані по руху лімфи. Завершальний етап знову складається з погладжувань.
 • Лімфодренажний масаж проводиться на трьох рівнях - поверхневому, глибокому і внутрішньому. Поверхневий масаж впливає на шкірний покрив, стимулюючи в ньому обмінні процеси, що протікають. Глибокий направлений на судинну систему для поліпшення відтоку лімфи, внутрішній впливає безпосередньо на лімфатичні вузли.
 • Ноги розробляють, починаючи від стоп, і просуваються вгору.

Апаратний

Послуги мануального терапевта можуть бути замінені використанням різних приладів. Апаратний масаж досить різноманітний:

 • Пресотерапія. Вплив на проблемні зони здійснюється за допомогою стиснутого повітря, що подається в спеціальні оболонки, і зазвичай застосовується до рук, ніг і стегон для зменшення їх обсягів.
 • Лімфодренаж мікрострумом. Процедура доставляє певний дискомфорт, оскільки в процесі до тіла прикріплюються електроди, через які йде подача імпульсного струму.
 • Вакуумний масаж. На проблемні ділянки встановлюють насадки і під ними тиск поступово знижується.

При ручному масажі витрати часу значно більші, ніж при апаратному масажі. Однак принцип виконання незалежно від методики однаковий, як і одержані результати - метаболізм посилюється, прискорюється виведення надлишків рідини разом з токсинами і іншими шкідливими речовинами.

Масажери ніг для лімфодренажу, купити масажер для ніг в Києві, краща ціна, доставкаМасажери ніг для лімфодренажу

Ще одна конструкція, що дозволяє зробити апаратний масаж в домашніх умовах - електричний масажер. Такі прилади досить ефективні, швидко окупають вкладені в них кошти, досить комфортні і прості у використанні. Але перед покупкою такого приладу важливо врахувати його основні параметри і зрозуміти, наскільки вони підходять саме для вашого випадку. Не завжди категорія Люкс буде краща бюджетної, якщо і та, і інша модель здатні виконувати потрібну вам дію на належному рівні, і різниця полягає лише в кількості виконуваних функцій. Ось що варто враховувати, вибираючи масажери ніг для лімфодренажу:

 • Наявність повітряно-компресійної системи, адже саме подушки, в які подається стиснене повітря, більшою мірою забезпечують лімфодренажний ефект.
 • Тип продукції - конструкція може бути розкладною, охоплювати більшу площу ноги, або погружною, що дозволяє зосереджувати роботу на стопі і щиколотці.
 • Режими роботи - проведення звичайного масажу або лімфодренажу.
 • Зручність управління - наявність пульту, розташування кнопок на корпусі приладу.

Велике значення має і виробник. Бренд не обов'язково повинен бути дорогим, але ось з хорошою репутацією просто зобов'язаний. І в цьому відношенні масажери Марутака відповідають всім вимогам.

Який лімфодренажний масаж кращий при набряках ніг?

Визначити, який лімфодренажний масаж кращий при набряках ніг досить складно, оскільки, рекомендуючи таку процедуру клієнту, лікар керується кількома факторами:

 • Стадією розвитку патологічного процесу.
 • Індивідуальними особливостями пацієнта.
 • Можливостями власної клініки.

Але якщо ви не хочете витрачати час на поїздки в лікувальні кабінети і не потребуєте спеціалізованих процедур, краще купити саме масажер для ніг, з огляду на всі переваги такого придбання.

Переваги масажерів ніг для лімфодренажу, купити масажер для ніг в Києві, гарантіяПереваги масажерів ніг для лімфодренажу?

Переваги масажерів ніг для лімфодренажу очевидні:

 • Такі моделі практичні з точки зору економії часу і можливості проведення сеансу в будь-якому місці.
 • Вони економічні, оскільки навіть дорога модель швидко окупає себе, з огляду на вартість сеансів мануального терапевта.
 • У масажери впроваджені різні автоматичні програми, що полегшує їх використання.
 • Широкий набір функцій і здатність конструкції імітувати різні техніки дозволяє масажеру створити гідну конкуренцію досвідченого масажиста.

Які масажери для ніг використовуються для лімфодренажу?

Виробники масажного обладнання випускають величезну кількість приладів, так що часом досить складно визначитися з вибором. Втім, виявити лідерів неважко, одним з них є японський бренд Marutaka. Розглянемо, які масажери для ніг використовуються для лімфодренажу:

 • Plus RT-1895. Завдяки повітряно-компресійній системі забезпечується повний обхват стопи, користувач може вибрати один з трьох режимів роботи.
 • Gold Pro. Відрізняється конструкцією та розташуванням повітряних подушок, які проводять масаж ступні і гомілки. При цьому прилад сканує обсяг стопи і подушки охоплюють ногу з урахуванням всіх анатомічних особливостей.
 • Gold Touch. Завдяки компресійній системі FullAir лімфодренаж проводиться в двох рівнях, забезпечуючи швидке виведення токсинів і покращуючи кровообіг і лімфообіг.
 • Construct RT-1898. Завдяки розкладній конструкції вдається опрацювати і стопи, і гомілки.
 • RA-01J. Ефективність роботи забезпечує повітряно-компресійна і роликова система, що не тільки покращує циркуляцію крові і обіг лімфи, а й допомагає усунути біль.

Показання до застосування лімфодренажного масажу

Лімфодренажний масаж можна рекомендувати практично кожному, хто веде недостатньо активний спосіб життя, в зв'язку з дрес-кодом носить не надто зручне взуття, має сидячу роботу. Є й інші показання до застосування лімфодренажного масажу:

 • Зайва маса тіла.
 • Варикозне розширення вен.
 • Наявність рубців і розтяжок на ногах.
 • Занадто повільний метаболізм.
 • Набряклість.
 • Вікові зміни шкірного покриву.
 • Низький імунітет.
 • Реабілітаційний період після хірургічного втручання, травм.
 • Поганий кровообіг.

Лімфодренаж відноситься до абсолютно безпечних методів, проте для нього є і свої протипоказання, про які ми поговоримо нижче.

Протипоказання

Протипоказання до лімфодренажу можуть бути абсолютними і тимчасовими, важливо так само розуміти, що такий масаж впливає на лімфообіг і при ряді станів він небезпечний:

 • Онкологічні процеси.
 • Пошкодження шкірного покриву, включаючи опіки.
 • Наявність лімфаденіту, активного герпесу.
 • Тромбоз нижніх кінцівок, тромбофлебіт.
 • Хвороби, що зачіпають серце, нирки і судини.
 • Виношування дитини.

Масаж може застосовуватися по закінченні 2-5 діб після грипу, ангін, ГРЗ, гнійних процесів, перенесеного кризу і після того, як діагноз буде уточнено.

Профілактика застою лімфи

Крім масажу та інших лікувальних заходів існує профілактика застою лімфи. Серед досить простих правил:

 • Ретельний догляд за шкірним покривом ніг.
 • Своєчасна обробка пошкоджень шкіри для попередження інфікування.
 • Лікування патологій серця, судин та нирок.
 • Підвищення фізичної активності - прогулянки, заняття спортом.
 • Дотримання дієти з метою зниження ваги і загального оздоровлення.
 • Відмова від носіння тісного незручного взуття, високих каблуків, тугої шнурівки.
 • Не палити і не вживати спиртне.
 • Не піддаватися підвищеному тепловому впливу.
 • Використовувати присипку при високій пітливості ніг.

Висновок

Поліпшення лімфообігу при відсутності важких патологічних станів досить просте завдання при придбанні масажеру для проведення лімфодренажу. Правильний підбір моделі Марутака допоможе не тільки здійснити комплексне лікування, але і попередити появу набряклості і дискомфорту в ногах. Наші консультанти допоможуть вам визначитися з вибором, давши відповіді на всі питання, що цікавлять з приводу обладнання. Зателефонуйте за номером (097) 844-05-05 і поліпшіть своє здоров'я!