Передмова
Що таке гіпертонус м'язів?
Причини виникнення гіпертонусу м'язів спини
Симптоми гіпертонусу м'язів спини
Особливості болю при гіпертонусі м'язів спини
Наслідки хронічного гіпертонусу м'язів спини
Методи лікування гіпертонусу м'язів спини
Масаж спини при гіпертонусі м'язів
Масажні накидки при гіпертонусі м'язів спини
Використання масажних накидок при гіпертонусі м'язів спини
Яка необхідна кількість сеансів масажу для відновлення м'язів?
Протипоказання до застосування масажу при гіпертонусі м'язів
Показання для застосування масажу при гіпертонусі м'язів спини
Профілактика лікування гіпертонусу м'язів спини
Висновок
Проблемам зі спиною схильний практично кожен, адже чинників, які здатні викликати хворобливі відчуття і дискомфорт величезна кількість. Хтось страждає від недостатньої активності, хтось, навпаки, від надмірних фізичних навантажень. Негативний вплив можуть викликати різні захворювання, травми, оперативні втручання, порушена функціональність певних органів і систем. М'язи спини можуть бути ослаблені або занадто напружені, але в будь-якому випадку потрібне адекватне лікування, щоб не погіршити свій стан. Масаж спини масажною накидкою є одним з найбільш ефективних методів комплексної терапії при різних патологічних станах, включаючи гіпертонус м'язів.
Поговоримо про те, що таке гіпертонус м'язів. М'язові зусилля потрібні навіть в разі майже непомітних і невідчутних рухів, будь то дихання, шепіт або посмішка, що вже говорити про серйозну напругу. Навіть в стані спокою м'язи залишаються в тонусі, але при цьому людина не відчуває незручності, оскільки працюють вони по черзі. М'язи, що відповідають за певну дію, напружуються, в той час як інші відпочивають, що дозволяє тілу безпроблемно функціонувати протягом тривалого часу. Але в деяких випадках і під впливом певних факторів тонус залишається незмінно підвищеним, що викликає хронічну втому, порушує психіку і знижує рівень життя і якість роботи.
Відповідно до того, де саме локалізуються проблеми з м'язами, у пацієнтів діагностують гіпертонус:
Нижче ми будемо розглядати гіпертонус м'язових тканин шийного і спинного відділу. Ігнорування проблеми веде до постійного головного болю, погіршення зору, артрозу хребців, втоми, що не проходить, стресових станів, недосипання, емоційної нестабільності. Більш серйозними ускладненнями може стати гіпертонічний криз, інсульт, гіпоксія мозку.
Гіпертонус може розвинутися з багатьох причин, факторами, які впливають стають і вроджені неврологічні порушення, і захворювання серцево-судинної системи, і травми спинного і головного мозку, і наявність новоутворень, і тривале перебування в одному положенні, і навіть погодні умови. Причини виникнення болю в спині при гіпертонусі м'язів можна віднести до різних типів:
Розглянемо симптоми гіпертонусу м'язів спини. Першими ознаками патології стають:
Найчастіше спазми виникають після підвищених фізичних навантажень, після того, як судоми вдається зняти, гіпертонус залишається і зникає тільки в разі повноцінного відпочинку. Неприємні відчуття здатні виникати і в окремих м'язах, і в їх групах, і в більшості своїй пов'язані вони з порушеною функціональністю нервової системи, оскільки саме на ній лежить контроль м'язового тонусу.
Оскільки одним з найбільш частих явищ є біль, слід розглянути особливості болю при гіпертонусі м'язів спини. Симптоматика різниться в залежності від стадій патології:
При спазмі м'язових тканин спини біль може бути ттонічної, клонічної або тоніко-клонічної. Тонічний біль нетривалий і найчастіше виникає у людей з сидячою роботою, у учнів шкільних і вищих навчальних закладів. При клонічних болях м'язи часто сіпаються, основна небезпека цього стану полягає в ризику виникнення паралічу. Тоніко-клонічні болі зазвичай вказують на наявність патологічних процесів, наприклад, епілепсію. Напади виникають стрімко і виглядають лякаюче, спина вигинається дугою і болить протягом довгого часу навіть після усунення спазмів.
Однією зі складностей патології є те, що сам собою цей стан не проходить і з плином часу не коригується. Якщо ж ігнорувати лікування, підвищується ризик несприятливих і небезпечних наслідків хронічного гіпертонусу м'язів спини:
Перш ніж приступати до терапії, слід виявити першопричину патології і наявність факторів, що впливають для їх усунення. Лікування має бути комплексним для підвищення його ефективності. Методи лікування гіпертонусу м'язів спини включають:
При цьому важливо розуміти - використання тільки препаратів не забезпечує потрібного ефекту, а лише полегшує стан на деякий час. Навпаки, за відсутності ускладнень і своєчасної терапії, у випадках, коли причина патології перевтома або незручна поза, що постійно зберігається, купувати наслідки можна і без ліків, використовуючи тільки сеанси масажу. Техніку при цьому слід обирати відповідно до проблеми. Важливим представляється зміна способу життя, зокрема потрібно підвищити фізичну активність, частіше міняти позу на своєму робочому місці, переглянути програму тренувань, збільшити час відпочинку до 8-ми часового сну.
Найчастіше м'язовий гіпертонус стає наслідком сидячої роботи і недостатньо рухливого способу життя. При цьому напруга м'язів виникає в першу чергу в шийно-комірцевій і спинній області, і веде до погіршення самопочуття, руйнівним змінам в хребетному стовпі. Професійний масаж спини при гіпертонусі м'язів дозволяє:
Для отримання такого результату добре підійде класичний масаж з розминкою, розтиранням і погладжуванням, і точковий вплив на біологічно-активні ділянки.
Масажні накидки при гіпертонусі м'язів спини забезпечують відмінний терапевтичний ефект, хоча їх функціональність не настільки широка, як у масажних крісел. Однак накидки прекрасно опрацьовують шийно-комірцеву зону, всю площу спини, поперек і сідниці. Виробники масажного обладнання впроваджують в накидки кілька систем - обов'язково роликову, яка відтворює різні техніки масажу, включаючи популярну Шиацу, вібраційну, інфрачервоний прогрів. Користувачеві доступний вибір режимів з більшою або меншою інтенсивністю впливу, масажних технік, швидкостей і напряму обертання масажних роликів, визначених зон для більш ретельного опрацювання, зміна відстані між роликами.
Вибір накидки може бути обумовлений безліччю факторів, може враховуватися вартість приладу, його функціональність, бренд, зручність використання. Досить складно визначити, яка накидка найефективніша, однак ми рекомендуємо звернути увагу на наступні моделі.
Всі ці конструкції оснащені роликовою і вібраційною системами, проводять класичне вплив і точковий масаж Шиацу, створені з урахуванням анатомічних особливостей людського тіла, в роликові елементи впроваджені джерела інфрачервоного тепла, що підвищують терапевтичний ефект.
Використання масажних накидок при гіпертонусі м'язів спини відрізняється простотою і ефективністю. Практично всі накидки мають складну конструкцію, що полегшує їх транспортування з місця на місце. В спинку вмонтовані роликові елементи, а в сидіння вібраційні двигуни, що генерують хвилі різної амплітуди і частоти.
Накидку необхідно встановити на будь-яку горизонтальну поверхню, закріпивши для більшої стійкості спеціальними ременями. Вибір програм, режимів, їх коригування забезпечується за допомогою дистанційного пульту. У комплекті з накидками поставляються адаптери живлення, які дозволяють використовувати масажери в будь-якому місці, будь то домашні умови, робоче місце або салон автомобіля.
Автоматичний таймер контролює тривалість сеансу, відключаючи прилад після закінчення встановленого часу. Жорсткий каркас накидок обтягує міцний гіпоалергенний матеріал, за яким можна доглядати за допомогою антибактеріальних серветок і вологої тканини.
Важливе питання, яким задаються пацієнти, яка необхідна кількість сеансів масажу для відновлення м'язів. Визначаючи тривалість курсу, фахівці враховують наступне:
Якщо необхідно просто розслабити м'язи і зняти білья, може виявитися достатнім декількох сеансів, якщо ж результати терапії повинні бути стійкими, будуть потрібні регулярні неодноразові сеанси - всі призначення індивідуальні.
Слід враховувати протипоказання до застосування масажу при гіпертонусі м'язів. Процедури не призначають або відміняють на час при наявності наступних станів:
Що стосується показань для застосування масажу при гіпертонусі м'язів спини, то процедури необхідні при появі больового синдрому в спині і шиї, при погіршенні мозкової активності і недостатньо швидкому кровотоці. Масаж необхідний при порушеному сні, як зміцнення нервової системи.
Профілактика лікування гіпертонусу м'язів спини передбачає дотримання гігієни праці, збільшення фізичної активності, піші прогулянки після роботи для компенсування сидячої роботи. Необхідні регулярні сеанси масажу, розумна активність, перегляд графіку робочого дня. Відпочинок повинен бути повноцінним, слід виключити з раціону шкідливі продукти, відмовитися від куріння, алкоголю.
Масаж при гіпертонусі м'язів стає необхідністю, і масажні накидки прекрасно вирішують проблему судом, больових відчуттів, постійної напруженості. Щоб вибрати найбільш ефективну модель, найкраще звернутися до наших консультантів за номером (097) 844-05-05. Вони дадуть відповідь на всі питання, допоможуть оформити замовлення і будуть максимально корисні і ввічливі.