Як користуватися ручним масажером

Як користуватися ручним масажером, купити ручний масажер в Києві, краща цінаПередмова
Які бувають ручні масажери
Як користуватися ручним масажером
Як користуватися ручним масажером для тіла
Як користуватися ручним роликовим масажером
Як користуватися ручним антицелюлітний масажером
Поширені помилки в використанні ручного масажера
Як правильно робити масаж ручним масажером
Висновок

Ручні масажери - це прекрасна альтернатива електричним приладам, але тільки в тому випадку, коли є розуміння того, як правильно робити ними масаж. Залишається ще питання комфорту, оскільки не завжди зручно дотягнутися до проблемних місць, та й розслабитися в повній мірі, щоб отримати задоволення, досить складно. Втім, цей недолік успішно скрадається доступною вартістю таких ручних масажерів, їх малим енергоспоживанням, а то і повною його відсутністю, досить високою ефективністю.

Ручні масажери при розумінні того, як саме ними користуватися, допомагають позбутися від багатьох проблем, включаючи целюліт, роблять шкірний покрив на тілі і на обличчі більш еластичним, підвищують м'язовий тонус, усувають напруженість, прискорюють метаболізм і кровообіг, знімають біль. Компактні розміри дозволяють брати такі пристрої з собою в поїздки, використовувати їх на роботі і в спортзалі після тренувань. До того ж, сучасні виробники виготовляють величезну кількість таких ручних масажерів, так що користувачеві надається широкий вибір.

Які бувають ручні масажери

Ручні пристрої для масажу відносяться до двох груп і бувають механічними або електричними. У кожної групи є як плюси, так і мінуси, проте ефект, що надається ними, практично однаковий.

Механічні пристрої коштують набагато менше, ніж електричні. Матеріалом виготовлення їх елементів є дерево або пластик, форма - роликова, пальчикова або циліндрична. Робота таких ручних масажерів не залежить від наявності електромережі, місця проведення сеансу або часу, але їх використання вимагає зусиль. Можна виділити три типи таких пристроїв:

 • Вакуумні масажери. Це скляні або силіконові банки, в яких штучно створюється вакуум, після чого масажер поміщають на проблемну ділянку тіла. Після затягування в банку шкірного покриву її починають обережно переміщати по змащеній маслом або кремом поверхні, покращуючи тим самим кровообіг і усуваючи біль.
 • Голчасті пристрої. Це може бути килимок з нашитими на поверхню шипами, ролик або молоточок з голками. Використовуються масажери для лікування шийного та спинного відділу, вони знімають біль і спазми, насичують клітини киснем, покращують лімфоток і циркуляцію крові.
 • Роликові масажери. Це конструкція з дерев'яними, силіконовими або пластиковими роликами, кожен з яких може доповнювати насічки, голчасті нарости або пальчики. Такі ручні масажери хороші для розминки області хребетного відділу і усунення жирових відкладень, для посилення кровообігу і еластичності шкірного покриву. 

Як користуватися ручним масажером

Електричні ручні масажери не викликають труднощів щодо того, як ними користуватися - на відміну від механічних пристроїв, процедура не вимагає застосування особливих зусиль. Прилади працюють від мережі або від акумуляторів, і, хоча їх вартість значно вища, функціональність таких ручних масажерів набагато ширша завдяки насадкам, що входять до комплектації, здатності генерувати ультразвук, світлові хвилі або інфрачервоне тепло. Типи електромасажерів наступні:

 • Вібраційні. Коливання, що генеруються приладом  дозволяють проводити масаж всього тіла, знімають болі в спинному і шийному відділі, допомагають усунути целюліт. Процедури стають більш ефективними завдяки наявності різних насадок і джерела інфрачервоного тепла, яким забезпечені деякі моделі.
 • Ультразвукові. Створювані хвилі впливають на шкіру і розташовані під нею тканини. Найчастіше такі прилади використовують для лікування радикуліту, остеохондрозу, з їх допомогою усувають ефект апельсинової кірки і покращують еластичність шкіри.
 • Міостимулятори. Впливають на вибрані зони за допомогою низькочастотного струму, що дозволяє поліпшити стан м'язових тканин, усунути біль і прискорити живлення клітин.

Як користуватися ручним масажером для тіла

Існує ряд універсальних порад про те, як правильно робити масаж ручним масажером:

 • Шкіра повинна бути чистою.
 • Шкіру перед процедурою змащують кремами, маслами, спеціальними гелями для забезпечення ковзання і з метою прогрівання м'язових тканин.
 • Опрацювання тканин проводять від крайніх ділянок до центру.
 • Рухи повинні бути м'якими, без сильних натискань, знизу-вгору.
 • Опрацьовуючи ноги, рухаються від стопи до стегон.
 • Розминаючи хребетні зони, переходять від шиї до спини.
 • При масажі попереку початковий пункт - спина, кінцевий - пахова область.
 • Інтенсивність процедури поступово збільшується.
 • Спершу розминають великі площі, потім менші.

Як користуватися ручним роликовим масажером для обличчя

Всі прилади підходять для опрацювання шкіри обличчя, що підвищує її тонус і покращує зовнішній вигляд, якщо знати, як робити масаж ручним масажером. Важливо дотримуватися часу процедури - не більше 5-15 хвилин, не виробляти сильних натискань, рухатися виключно по лініях масажу. Процедуру проводять за кілька годин до нічного відпочинку, руху масажера повільні і ковзаючі, без зупинок. Якщо опрацьовується жировий шар, інтенсивність збільшується, але біль повинна бути відсутньою. Масаж ручним масажером проводять 3 або 4 рази на тиждень.

Як користуватися ручним антицелюлітний масажером

В принципі, будь-який ручний масажер може позбавити від целюліту, якщо знати, як правильно ним користуватися. Проводити сеанси слід після душу, коли тіло розслаблене, що допоможе попередити розтягнення шкірного покриву. Тиск повинен бути сильним, час впливу близько 5 хвилин.

Напрямок масажної дії наступний - від підколінних западин до паху, до задньої сторони стегна, сідничної області і нижнього спинного відділу. Рухи по колу чергуються з розминанням уздовж м'язів, кожна проблемна ділянка опрацьовується кілька разів. Повний ефект стане помітний через кілька місяців, якщо робити масажі регулярно, зміни ж з'являться через кілька тижнів.

Поширені помилки в використанні ручного масажеру

Щоб правильно робити масаж ручним масажером, потрібно розуміти, як уникнути помилок:

 • Перед сеансом слід врахувати всі протипоказання, включаючи вагітність і підвищену температуру.
 • Масажери не використовують, якщо на тілі є травми.
 • Не розминаються кістки і хребетний стовп, вплив застосовується до розташованих поруч тканин.
 • Масаж не повинен зачіпати лімфовузли.

Як правильно робити масаж ручним масажером

Щоб правильно вибрати масажер, слід врахувати ряд нюансів - визначити зони, які вимагають опрацювання, підібрати ручку відповідної довжини. Оцінюється кількість насадок і їх подальшу потребу, форма і навіть вага. Якщо планується масаж стоп, важливі насадки для точкового масажу, при проблемі целюліту варто віддати перевагу вакуумному ручному масажеру. Розглядається доцільність додаткових можливостей - наприклад, корисний ефект процедури може бути посилений інфрачервоним прогріванням.

Висновок. Ручні масажери можуть бути не менш ефективними, ніж більш потужні і громіздкі моделі - накидки або подушки. Однак позитивний вплив можливо тільки при правильному підборі конструкції і грамотному її використанні.