Продовжуємо працювати Пн.-Нд. з 9:00 до 21:00. Бережіть себе та своїх близьких, все буде Україна!

Як користуватися ручним масажером

Як користуватися ручним масажером, купити ручний масажер в Києві, краща цінаПередмова
Які бувають ручні масажери
Як користуватися ручним масажером
Як користуватися ручним масажером для тіла
Як користуватися ручним роликовим масажером
Як користуватися ручним антицелюлітний масажером
Поширені помилки в використанні ручного масажера
Як правильно робити масаж ручним масажером
Висновок

Ручні масажери - це прекрасна альтернатива електричним приладам, але тільки в тому випадку, коли є розуміння того, як правильно робити ними масаж. Залишається ще питання комфорту, оскільки не завжди зручно дотягнутися до проблемних місць, та й розслабитися в повній мірі, щоб отримати задоволення, досить складно. Втім, цей недолік успішно скрадається доступною вартістю таких ручних масажерів, їх малим енергоспоживанням, а то і повною його відсутністю, досить високою ефективністю.

Ручні масажери при розумінні того, як саме ними користуватися, допомагають позбутися від багатьох проблем, включаючи целюліт, роблять шкірний покрив на тілі і на обличчі більш еластичним, підвищують м'язовий тонус, усувають напруженість, прискорюють метаболізм і кровообіг, знімають біль. Компактні розміри дозволяють брати такі пристрої з собою в поїздки, використовувати їх на роботі і в спортзалі після тренувань. До того ж, сучасні виробники виготовляють величезну кількість таких ручних масажерів, так що користувачеві надається широкий вибір.

Які бувають ручні масажери

Ручні масажери можна розділити на два основні типи:

 • перкусійні;
 • антицелюлітні.

Ці типи масажерів працюють від мережі або від акумуляторів, в комплекті зазвичай мають кілька видів насадок. Нижче ми докладніше розглянемо особливості кожного виду масажера.

Перкусійні масажери

Перкусійні масажериПеркусійні ручні масажери використовують високочастотні вібрації для розігріву м'язової тканини і збільшення припливу крові до області, що масажується. Принцип роботи полягає в багаторазовій постукуючій дії на м'які м’язові тканини, викликаючи посилення припливу крові в цій області.  М'яка дія може зменшити будь-яку щільну м'язову тканину або пом'якшити рубцеву тканину, яку називають спайками, що допомагає подовжити м'язові волокна.

Перкусійні масажери при правильному використанні безпечні та ефективні для швидкого полегшення стану тих областей тіла, де люди часто відчувають біль або дискомфорт (наприклад, шия, плечі, спина та ноги). Перкусійні ручні масажери ефективні для глибокого масажу м'язів, а також розігріву м'язових тканин перед фізичною активністю.

Масаж перкусійним масажером - відмінний спосіб позбутися стресу та болю в тілі.

Антицелюлітні масажери

Антицелюлітні масажериАнтицелюлітні ручні масажери впливають виключно на шкіру та підшкірний жировий прошарок і ніяк не впливають на м'язи. Подібні масажери значно відрізняються конструкцією, оскільки мають насадку, що обертається по колу, зі зміщеним центром, яка розігріває шкіру і розбиває жирові клітини.

Ручний масажер від целюліту допомагає розщеплювати жирові відкладення в уражених областях, а також збільшує приплив крові до цієї області, що допомагає зробити шкіру більш пружною. Перевага масажера від целюліту полягає в тому, що ви можете використовувати його на свій розсуд, а враховуючи силу натискання та швидкість обертання масажної головки, ви можете контролювати силу та глибину масажу.

Антицелюлітні масажери підвищують тонус шкіри, що допомагає розтягнути целюлітні ямочки, перерозподіляючи жирові клітини, а також покращують кровообіг та лімфодренаж, що є ключем до зменшення проявів целюліту.

Як користуватися ручним масажером

Існує ряд універсальних порад про те, як правильно робити масаж ручним масажером:

 • Шкіра повинна бути чистою.
 • Шкіру перед процедурою змащують кремами, маслами, спеціальними гелями для забезпечення ковзання і з метою прогрівання м'язових тканин.
 • Опрацювання тканин проводять від крайніх ділянок до центру.
 • Рухи повинні бути м'якими, без сильних натискань, знизу-вгору.
 • Опрацьовуючи ноги, рухаються від стопи до стегон.
 • Розминаючи хребетні зони, переходять від шиї до спини.
 • При масажі попереку початковий пункт - спина, кінцевий - пахова область.
 • Інтенсивність процедури поступово збільшується.
 • Спершу розминають великі площі, потім менші.

Як користуватися ручним масажером для тіла

Електричні ручні масажери не викликають труднощів щодо того, як ними користуватися. Існує кілька способів правильного використання ручного масажера в залежності від обраної остасті масажу.

Масаж - відмінний спосіб позбутися стресу та болю в тілі, і ви можете отримати ці переваги самостійно за допомогою ручного масажера, тільки якщо знаєте, на які області націлюватися. Розглянемо 8 ключових областей для щоденного масажу:

 • Як користуватися ручним масажером для тілаШия. Ваша шия містить безліч м'язів, які, серед іншого, контролюють вашу здатність повертати голову. Якщо м'язи шиї болять або напружуються, це обмежує вашу здатність дивитися на всі боки і може бути дуже болючим. Для масажу шиї можна використовувати масажери з круглою насадкою, виконуючи масажні вертикальні рухи від потилиці до області плечей.
 • Плечі. Сидіння в згорбленому положенні, погана постава або підняття тяжкості можуть призвести до травми. Часте та правильне використання ручного масажера допоможе зняти навантаження з плечей. Використовуючи масажер з круглою або кулеподібною насадкою для зняття напруги в точках болю на плечі, ви знижуєте ймовірність виникнення скутості в плечах, яка може спрямовуватися на руки та шию.
 • Живіт. Використання ручного масажера для зняття стресових точок та покращення кровообігу в м'язах живота – гарний спосіб уникнути травм. Масаж живота також може допомогти тонізувати та зміцнити м'язи живота, зняти фізичну та емоційну напругу та зняти спазми м'язів живота. Для такого виду масажу найкраще підходить пласка насадка.
 • Спина. Ручний масажер дозволяє зробити глибокий масаж спини. Оскільки більшість людей хоча б раз у житті відчувають ту чи іншу форму болю в попереку, ручний масажер може стати справжнім порятунком. Регулярне використання ручного масажера для спини допоможе відновити пошкоджені м'язи спини, зменшивши напруження, і збільшивши кровотік, що значно додасть гнучкість м'язам, зробивши їх більш стійкими до травм. Для такого массажу можна використовувати будь-якы насадки.
 • Руки. На ваших руках безліч м'язів, від плечей до зап'ястків. Усім цим м'язам може допомогти регулярний самомасаж, який знімає напругу та зміцнює їх. Це особливо корисно для підтримки здоров'я та гнучкості м'язів передпліччя та плеча.
 • Ноги. Стоїте ви на місці або рухаєтеся, м'язи ваших ніг все одно напружено працюють. Вам не потрібно чекати, поки щось піде не так із цими м'язами, перш ніж ви вирішите зробити їм масаж. Використовуючи ручний перкусійний масажер для ніг зі змінними насадками, ви можете максимізувати приплив крові до м'язів, знімаючи запалені м'язи та зберігаючи силу сухожиль і м'язів.

Як користуватися ручним роликовим масажером

У разі використання перкусійного масажера зі змінними насадками слід відзначити два способи його використання:

 • Натисканням. Такий спосіб включає багаторазові удари по певних м'язах, щоб стимулювати кровотік і підвищити еластичність м'язів, стимулювати м'язові і шкірні рефлекси і поліпшити місцевий кровообіг в конкретно обраній точці.
 • Розминанням. Цей спосіб використання ручного масажера полягає у плавному пересуванні масажера по вибраній області. Таким чином, масажна головка буде здавлювати ваші м'які тканини відносно один до одного. Чим сильніше ви притискаєте масажер до шкіри, тим глибше пристрій розминатиме ваші м'язи, знімаючи біль і напругу, підвищуючи гнучкість ваших м'язів.

Як користуватися ручним антицелюлітний масажером

В принципі, будь-який ручний масажер може позбавити від целюліту, якщо знати, як правильно ним користуватися. Проводити сеанси слід після душу, коли тіло розслаблене, що допоможе попередити розтягнення шкірного покриву. Тиск повинен бути сильним, час впливу близько 5 хвилин.

Напрямок масажної дії наступний - від підколінних западин до паху, до задньої сторони стегна, сідничної області і нижнього спинного відділу. Рухи по колу чергуються з розминанням уздовж м'язів, кожна проблемна ділянка опрацьовується кілька разів. Повний ефект стане помітний через кілька місяців, якщо робити масажі регулярно, зміни ж з'являться через кілька тижнів.

Поширені помилки в використанні ручного масажеру

Щоб правильно робити масаж ручним масажером, потрібно розуміти, як уникнути помилок:

 • Перед сеансом слід врахувати всі протипоказання, включаючи вагітність і підвищену температуру.
 • Масажери не використовують, якщо на тілі є травми.
 • Не розминаються кістки і хребетний стовп, вплив застосовується до розташованих поруч тканин.
 • Масаж не повинен зачіпати лімфовузли.

Як правильно робити масаж ручним масажером

Щоб правильно вибрати масажер, слід врахувати ряд нюансів - визначити зони, які вимагають опрацювання, підібрати ручку відповідної довжини. Оцінюється кількість насадок і їх подальшу потребу, форма і навіть вага. Якщо планується масаж стоп, важливі насадки для точкового масажу, при проблемі целюліту варто віддати перевагу вакуумному ручному масажеру. Розглядається доцільність додаткових можливостей - наприклад, корисний ефект процедури може бути посилений інфрачервоним прогріванням.

Висновок. Ручні масажери можуть бути не менш ефективними, ніж більш потужні і громіздкі моделі - накидки або подушки. Однак позитивний вплив можливо тільки при правильному підборі конструкції і грамотному її використанні.